Strona Marcina Brykczyńskiego

Marcin Antoni Brykczyński

Marcin Brykczyński

Nazywam się Marcin Antoni Brykczyński. Piszę i tłumaczę książki dla dzieci. Nawet jeśli mają zupełnie siwe włosy. Oprócz wydań książkowych, moje teksty były drukowane w ilustrowanych pismach dla dzieci i rodziców. Znajdują się również w licznych podręcznikach oraz na stronie internetowej Gnosis.

Znaczącą rolę w moim życiu zawodowym odgrywa reklama. Przez kilkanaście lat pracowałem jako "copywriter" w dużych agencjach reklamowych (Lintas, Leo Burnett, Ogilvy). Pisałem scenariusze reklam telewizyjnych i radiowych, teksty i hasła reklamowe. Teraz robię to wyłącznie na zamówienie, jako tak zwany "freelancer".

Lubię radio, jako medium rozwijające wyobraźnię. Występowałem wielkrotnie w popularnej audycji radia BIS – "Zygzak", czytając, napisane specjalnie na tę okazję, wiersze i opowiadania.

Nieobca jest mi publicystyka. Gazeta Bankowa drukowała przez półtora roku mój cotygodniowy, rymowany mini-felieton polityczny pod tytułem: "Z cienkiej rurki".

Piszę też (wierszem lub prozą) teksty okolicznościowe na różne okazje. Temat dowolny. Wystarczy parę niezbędnych informacji. Reszta do uzgodnienia...

Zapraszam
Kot Marcin (Marcin Brykczyński)